Kat Karşılığı İnşaat

Kat karşılığı inşaatlarınız için bizi tercih edebilirsiniz. 
Arsanızı inceleriz, en uygun projeyi sunarız ve inşaatınızı baştan sona teslim ederiz. 

Kat Karşılığı İnşaat Nedir?
Kat karşılığı inşaat ya da arsa karşılığı inşaat; yapılan inşaatın bedelinin ya da devredilen arsanın bedelinin inşaattan bağımsız bölüm olarak verildiği inşaatlara denir.

Örneğin,
Arsanız üzerinde ev yaptırmak istiyorsunuz veya, Tek katlı evinizin yerine çok katlı bir bina yaptırmak istiyorsunuz veya, Apartmanınızdaki tüm daire sahipleri ile birleşerek yepyeni ve daha büyük bir apartman yaptırmaya karar verdiniz ancak müteahhide inşaat karşılığında verecek paranız yok. Müteahhit (yüklenici) inşaatı yapacağını ancak karşılığından inşaattan bir ya da birden fazla daireyi, bağımsız bölümü ona vermenizi istedi. Bu inşaat, kat karşılığı inşaat olacaktır.

Örneğin, bir yüklenici arsanız üzerinde site yapmak, karşılığında size 10 adet daire vermeyi teklif etti ve kabul ettiniz. arsanın mülkiyetini müteahhide devrettiniz müteahhit inşaatı tamamladı ve size dairelerinizi verdi. Bu inşaat da arsa karşılığı inşaat, kat karşılığı inşaat olacaktır.

Örneğin, üç katlı bir apartmanınız var. Bir müteahhit, apartmanınızı yıkıp yerine yine üç katlı ancak giriş katında bir dükkan olacak yeni bir inşaat yapmayı ve dükkanın kendisine ait olacağını teklif etti. Kabul ettiniz. Bu inşaat da kat karşılığı inşaat olacaktır.

Kısaca yapılacak inşaatın bedelinin inşaattan bağımsız bölüm vererek ödeyecekseniz kat karşılığı inşaat yani arsa payı karşılığı inşaat yaptırmak istiyorsunuz demektir.